Elbontották a Balu Parkot
Bezárt az ország egyik legrégebbi kalandparkja, a hargitafürdői Balu Park – a terület működtetője már szinte teljesen lebontotta a fákra szerelt elemekből és platformokból álló, 11 különböző nehézségi fokozatú pályát.
– A kalandparkot 70 százalékban már lebontottuk, hamarosan teljesen üres lesz a terület
– mondta lapunknak Kristály Péter, a létesítmény üzemeltetője. Amint arról már korábban beszámoltunk, a Balu Park üzemeltetőjének lejárt a területre vonatkozó bérleti szerződése, a terület tulajdonosa, a Csicsói Közbirtokosság pedig nem hosszabbította meg azt, ezért a hegyvidéki településen idéntől már nem elérhető ez a népszerű nyári turisztikai program.



