Harminchárom gól a Csík körzetiben

Egy meccset elnapoltak, egyet pedig játék nélkül nyertek meg, a huszonkét találkozó felén a házigazdák győztek, viszont tizenegy helyszínen pontot szereztek a vendégek, és közel száz gól született a megyei és a körzeti labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában. A találatok egyharmadát a Csík körzetiben jegyezték.

Becsült olvasási idő: 5 perc
Otthon tartotta a pontokat Csíkszentsimon. Dobogón maradtak Fotó: Veres Nándor

A labdarúgó megyei bajnokságban egy meccset elnapoltak, az Udvarhely körzetiben pedig Ze­te­vár­al­ja visszalépését követően egy mérkőzés a zöld­asztalnál dőlt el, így huszonkét mérkőzést rendeztek a hétvégén a 4. és az 5. Ligában. A kilencvennégy gólból 3-at a Csík körzetis csapatok szerezték.
Papírforma eredmények születtek a megyei bajnokság 17. fordulójában, legalábbis a hétvégén lejátszott meccseken, ugyanis a Bányász ma fogad­ja a Ho­mo­ró­dot, ám az erőviszonyokat tekintve nagy bravúr lenne egy homoródalmási pontszerzés. A két székelyudvarhelyi csapatnak nem jött össze a pontszerzés, a Roseal nem tudott ellenállni a Lendü­let­nek, míg a Go­lim­pi­a­kosz Csík­szent­si­mon­ban kapott ki.
A Csík körzetiben az éllovas szabadnapos volt, két üldözője közül egyik sem tudott győzni, viszont Csíkszentkirály Gyer­gyó­szár­he­gyen aratott győzelmével immár a negyedik a tabellán. A gólgazdag fordulóban a legtöbbször a gyimesközéplokiak örülhettek, hiszen nem csupán megerősítették helyüket a középmezőnyben, de hat találatot értek el a sereghajtó otthonában.

Az Udvarhely körzetiben három rangadót is rendeztek, az első a harmadikat, a második a negyedik helyezettet fogadta, de mindkét meccs döntetlennel zárult, a harmadik derbit a sereghajtó Gagy és Homoródszentpéter vívta, a házigazdák győzelmükkel immár elhagyták az utolsó helyet. A B csoportban a dobogósok győzelemmel zárták a fordulót, igaz, a három pontért nem kellett semmit tegyenek a malomfalviak, az Al­só­só­fal­va – Székelyszentlélek döntetlennel zárult, a ko­ron­di­ak Farkaslakán, míg a kápolnásiak Máréfalván szaladtak bele nagyarányú vereségbe.

4. Liga
A 17. fordulóban: FC Csíkszentsimon – Székelyudvarhelyi Golimpiakosz 2–0, Székelyudvarhelyi Roseal – Agyagfalvi Lendület 1–4, Székelykeresztúri Egyesülés – Csíkcsicsói Ezüstfenyő 5–1, VSK Gyergyószentmiklós – Zetelaki Fenyő 6–1. A Balánbányai Bányász – Homoródalmási Homoród meccset ma 16 órától játsszák.