Alapszakaszgyőztes a VSK Gyergyó

Ugyan egy találkozót még szerdán lejátszanak a csapatok, de már biztos, hogy a VSK Gyergyószentmiklós nyerte a megyei labdarúgó-bajnokság alapszakaszát. Az Udvarhely körzeti pontvadászat B csoportjának éllovasa elvesztette veretlenségi sorozatát, a székelyvarságiak Farkaslakán kaptak ki.

Becsült olvasási idő: 9 perc
Vendégsikerrel zárult a meccs Csíkszentmihályon. Ötöst kaptak Fotó: László F. Csaba

Noha még egy elmaradt mérkőzést pótolni kell, ez nem befolyásolja majd a megyei labdarúgó-bajnokság alapszakaszának végeredményét, amelyet a VSK Gyergyószentmiklós nyert meg. A listavezető egyébként szerdán a 17. fordulóból elnapolt meccsét játssza le a sereghajtó Homoródalmás ellen. A második helyen az Agyagfalvi Lendület zárt, amely vasárnap idegenben játszott gól nélküli döntetlent a harmadik helyen záró Csíkszentsimon ellen. A negyedik és ötödik helyen a két székelyudvarhelyi csapat zárt, őket Balánbánya követte a sorban. Érdekesség, hogy a Román Kupa elődöntőjében is a két udvarhelyi csapat mellett a megyei bajnokszág alapszakaszának győztese és harmadik helyezettje érdekelt.

A Csík körzetiben a hétvégén két pályán is 7–1-es hazai siker született, viszont meglepetésnek számít Szépvíz és Csíkszentkirály veresége, előbbi Csíkszentgyörgyön, utóbbi Tusnádon hagyta a pontokat.
Az Udvarhely körzeti bajnokság A csoportjának éllovasa szabadnapos volt, a másik két dobogós csapat hozta a kötelező győzelmet, míg a forduló rangadóján Nagygalambfalva Szentpálon tudott nyerni. A B csoportban a székelyvarságiak az idény során először szenvedtek vereséget, az éllovast Farkaslaka győzte le, de meglepetésre kikapott a harmadik helyezett is, Malomfalvát Bogárfalva győzte le, így utóbbi csapat már nem sereghajtó.

4. Liga
A 18. fordulóban: Balánbányai Bányász – Csíkcsicsói Ezüstfenyő 2–0, Székelyudvarhelyi Roseal – VSK Gyergyószentmiklós 1–5, Homoródalmási Homoród – Székelyudvarhelyi Golimpiakosz 1–1, FC Csíkszentsimon – Agyagfalvi Lendület 0–0 Székelykeresztúri Egyesülés – Zetelaki Fenyő 1–1. A VSK Gyergyószentmiklós – Homoródalmás meccset szerdán 18 órától pótolják.

5. Liga, Csík körzeti
A 21. fordulóban: Tusnád – Csíkszentkirály 1–0, Gyer­gyó­szár­hegy – Csíkmadaras 7–1, Kászonaltíz – Gyimesközéplok 3–0, Csíkkozmás – Csíkszentmárton 1–6, Csík­szent­mi­hály – Lázárfalva 0–5, Gyimesbükk – Csíkszentimre 7–1, Csík­szent­györgy – Szépvíz 2–0.