Újabb két bajnoki cím

Miután Cseh Vajk Imrével a navigátorülésben három országos bajnoki címet szerzett a rali pontvadászat murva kiírásában, Teslovan Adrian két újabb elsőséget húzott be a hétvégén. A csíkszeredai pilóta a Super Rally bajnokságban csoport- és géposztály bajnoki címet szerzett.

Super Rallyban is nyert két trófeát a csíki pilóta Fotó: Flavius Croitoru

Újabb két országos bajnoki címet szerzett Tes­lo­van Adrian, a csík­sze­re­dai pilóta ezúttal egyedül versenyezve lett első csoportjában és géposztályában. Mint megírtuk, az országos ralibajnokság murva kiírásában az összetett, a nyílt és az RC2 géposztályban lett bajnok a Teslovan Adrian és Cseh Vajk Imre páros, sőt, az eredmények összesítését követően az is kiderült, hogy az Omega Rally Team tagjaként csapatban is országos első lett a két sportoló, így a rali szakákban a 2023-as évben négy bajnoki címet szereztek. A csíki pilóta viszont még egy szakágban versenyzett az idén.

A Super Rally bajnokság futamait kizárólag városi utcákon kialakított pályán tartották. Az első versenynek Mangalia adott otthont, majd Gyulafehérvár, Déva, Temesvár, Cra­iova következett, a pontvadászat pedig a hétvégén a fővárosban zárult. Teslovan Adrian autója besorolása következtében a 2-es csoportban, valamint a 2B géposztályban versenyzett. A Mangalia és a Bukarest futamokat csoportjában megnyerte, Gyulafehérváron és Temesváron a második, míg Déván és Craiován a harmadik helyen zárt, így 116 ponttal nyerte a 2-es csoportot a 95 pontos Valenti Porcișteanu előtt, a harmadik helyet pedig Benea Radu szerezte meg, aki bár ugyanannyi pontot – 84 – szerzett, mint Pop Tudor, előbbi két futamgyőzelmet is behúzott. A 2-es csoport bajnoki címmel együtt a 2B géposztály pontvadászatában is első lett Teslovan.

– Az idény elején nem számítottam arra, hogy a csoportban induló 21 pilóta közül én leszek a legjobb. Számomra a terv az volt, hogy a Super Rally bajnokságot arra használjam, hogy minél több versenykilométerem legyen a Ford Fiesta R5-tel. Fontos tudni, hogy a Super Rally-futamok nézőbarát versenyek, több ezren drukkolnak a pálya szélén, és minden viadalt élőben közvetít az egyik országos sportcsatorna, így a támogatók számára exponenciálisan nagy a megjelenési lehetőség

– nyilatkozta lapunknak Teslovan Adrian.