Lesz-e székely elődöntő a női labdarúgó Román Kupában?

Szerdán délután a Vasas Femina és az FK Csíkszereda is bejutott a női labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe. Az érintett klubok vezetői szerint a Vasas az FK-val elődöntőzik, a szakszövetség szerint nem.

Nem tudni biztosan, hogy lesz-e FK–Vasas rangadó Fotó: FK Csíkszereda

Mindkét Hargita megyei együttes, az FK Csíkszereda és a Vasas Femina is az elődöntőbe jutás céljával lépett pályára a női labdarúgó Román Kupa csoportkörének szerdai zárófordulójában.

A Vasas az Universitatea Craiova együttesét fogadta Székelyudvarhelyen, viszonylag bátortalan kezdés után a házigazda rendezte sorait, a szünetig kétgólos előnyt dolgozott ki, a végére pedig 5-1 arányban múlta felül a harmadosztályt már megnyerő és ősztől a másodosztályban induló ellenfelét. A Vasas a harmadik mérkőzését is behúzta az alsóbb osztályokban szereplő együttesek C jelű kvartettjében, ezzel csoportelsőként váltott jegyet a kiírás elődöntőjébe.

Az A csoportban, Nagyiklódon a Vasas találkozójához képest egy órával később kezdődött a Kolozsvári U – FK Csíkszereda találkozó, a csíki lányoknak legalább egy döntetlen kellett a biztos csoportelsőséghez. Az 1-0-s vendégvezetés után azonban a házigazdák fordítottak és végül 3-2-re nyerték a találkozót.

Az udvarhelyi és a csíkszeredai klub szerint a jobb gólarányának köszönhetően az FK így is megnyerte csoportját, vagyis a Román Kupa egyik elődöntőjében a Vasassal játszik a döntőbe jutásért. A Román Labdarúgó-szövetség honlapján azonban a direkt eredmény szerint rangsorolták a csapatokat, így a kolozsváriak nyerték a csoportot, és ők fogadják a Vasast, az FK Csíkszereda pedig a Besztercei Gloria csapatával játszik.

Ami biztos, hogy az elődöntőket május 15-én, jövő héten, szerdán rendezik.

Női labdarúgó Román Kupa, csoportkör, 3. forduló
A csoport: Kolozsvári U – FK Csíkszereda 3-2 (2-1). Gól: Ciolacu (18., büntetőből), Țabur (31.), Bumbar (50.), ill. Balázs (7.), Herczeg (77.)
C csoport: Vasas Femina – Universitatea Craiova 5-1 (2-0). Gólszerzők: Toásó (21.), Krall (38.), Török (54.), Sólyom (69.), Mezőssy (73.), illetve Zamfir (70.)