Nem térhetnek vissza a nemzetközi színtérre

Miközben egyre több sportág szövetsége oldja fel az orosz sportolók kizárását, addig a Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) nem oldotta fel a tilalmat – írja a Nemzeti Sport. Júliusban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) végrehajtó bizottsága ideiglenesen feloldotta az Orosz Olimpiai Bizottság felfüggesztését, ezzel véget vetve a korábbi eltiltásnak, hiszen azok a korábbi ajánlások, amelyek szerint az orosz sportolók csak semleges versenyzőként vehettek részt a versenyeken, már nem érvényesek.

A jégkorong esetében azonban egészen más volt a helyzet. A nemzetközi szövetség még májusban lazított a Fehéroroszország ellen alkalmazott szankciókon, és részben feloldotta a különböző korosztályos válogatottak elleni tilalmat, a különböző orosz válogatottak lehetséges szerepléséről pedig időről időre fog dönteni. Az IIHF ugyanis már korábban jelezte, hogy nem általános érvényű döntést kíván hozni, hanem minden egyes tornát külön értékel.

A tanács ezúttal ismét áttekintette az Orosz Jégkorong Szövetség kérelmét és minden eseményt külön vizsgált meg, amely után az IIHF hivatalosan is megerősítette, hogy Oroszország a 2026/2027-es idényben a négy kiemelt világbajnoki tornán továbbra sem vehet részt.

A szervezet tanácsa egy újabb felülvizsgálatot követően ismét arra a következtetésre jutott, hogy a jelenlegi körülmények között nem biztosítható a versenyek biztonságos és sportszakmailag hiteles lebonyolítása az orosz válogatottak részvételével.




Győzne a Vueltán is

Az ötszörös Tour de France-győztes Tadej Pogacar indul a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körversenyen – a hírt tegnap a 27 éves szlovén világbajnok csapata, az UAE Team Emirates közösségi oldalán tette közzé. Tadej Pogacar hét év elteltével tér vissza a spanyol háromhetes viadalra; 2019-ben a Vuelta volt pályafutása első Grand Tour-versenye, akkor, 20 évesen három szakaszelsőséget zsebelt be, és az összetett harmadik helyén zárt honfitársa, Primoz Roglic, illetve a spanyol Alejandro Valverde mögött. Pogacar öt Tour-győzelme mellett 2024-ben a Giro d’Italián is nyerni tudott, a háromhetesek közül már csak a Vuelta trófeája hiányzik a gyűjteményéből. Amennyiben haza tudja vinni az összetett első helyezettjét illető piros trikót, úgy a sportág történetében kilencedik férfi kerékpárosként teszi teljessé Grand Tour-kollekcióját. Korábban erre a belga Eddy Merckx, a brit Chris Froome, a spanyol Alberto Contador, az olasz Vincenzo Nibali és Felice Gimondi, továbbá a francia Bernard Hinault és Jacques Anquetil, illetve a dán Jonas Vingegaard volt képes. Utóbbi az idei Giróval lépett be az elit társaságba, azaz akár egy éven belül mindkettejüknek sikerülhet ez. A Vuelta augusztus 22-től szeptember 13-ig tart.




Mit nézzünk a tévében?

11.00: Nyíltvízi úszás, Eb: férfi 10 km (M4 Sport).

13.05: Kerékpár: Lengyel Körverseny, 3. szakasz (Eurosport 2).

15.30: Nyíltvízi úszás, Eb: női 10 km (M4 Sport).

16.30: Kerékpár: Tour de France, 4. szakasz, női (Eurosport 1, Duna World).

18.00: Tenisz: Montreal, ATP (Digi Sport 2).

18.30: Foci: 2. Liga: Temesvári Poli – Chindia (Prima Sport 1, Digi Sport 1).

20.30: Vizes, Eb: műugrás, férfi 10 m szinkron (M4 Sport).




Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!