Sepsiszentgyörgy nyerte a kupát

A hetvenedik Barátság-kupát a sepsiszentgyörgyi öregfiúk kosárlabdacsapata nyerte meg, Szé­kelyudvarhely a harmadik, Csíkszereda az ötödik lett. A szombaton és vasárnap a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendezett tornán hat csapat vett részt. [caption id="attachment_59258" align="aligncenter" width="1000"] A hetvenedik Barátság-kupa Háromszékre került Fotó: László F. Csaba[/caption] Kétszer gyűlnek össze évente és játszanak egymás ellen a gyergyószentmiklósi, szé­kelyudvarhelyi, csíkszeredai, sepsiszentgyörgyi, szovátai és szászrégeni öregfiú-kosárlabdacsapatok. A hét­végén immár a hetvenedik alkalommal rendezték meg az Old Boys tornát. A kezdeményezés harminchat éve indult útjára, 1981 decemberében Gyergyószentmiklóson volt az első torna. Azóta évente két alkalommal, tavasszal és ősszel más-más helyszínen tartják meg az öregfiúk hagyományos tornájukat, amely a Barátság nevet viseli, a győztes csapat pedig vándorserleget vihet haza, amelyet a következő turnéig őriz. Csíkszereda a tizenkettedik al­kalommal adott otthont a Barátság-kupának, szombaton a csoportmeccseket, vasárnap a helyosztókat játszották. Az A csoportot simán nyerték meg a sepsiszentgyörgyiek, a B csoportban Szászrégen nyerte meg mindkét meccsét, ám végül elvesztették a döntőt. A házigazdák az ötödik helyen zártak. Eredmények A csoport: Gyergyó­szentmiklós – Sepsiszentgyörgy 51:72, Gyergyó­szent­miklós – Székelyudvarhely 38:58, Székelyudvarhely – Sepsi­szent­györgy 38:53; B csoport: Szo­váta – Csíkszereda 60:47, Szász­régen – Csíkszereda 63:56, Szováta – Szász­régen 32:58. Helyosztók: az 5. helyért: Csíkszereda – Gyergyószentmiklós 57:65; a 3. helyért: Szováta – Székelyudvarhely 32:52; döntő: Szászrégen – Sepsiszentgyörgy 76:96. HN-összeállítás