Rangadót nyert a Sepsiszentgyörgyi OSK

Ritkán fordul elő, hogy egy fordulóban olyan kevés hazai siker szülessen, mint a labdarúgó 1. Liga rájátszásának negyedik játéknapján. A felsőházban ez két csapatnak sikerült, az alsóházban pedig egy gárda sem tudta otthon tartani a pontokat. Az éllovas Kolozsvári CFR vereséget szenvedett, és előnye ötre csökkent üldözőjével szemben, míg az alsóházban a Sepsiszentgyörgyi OSK idegenben nyert és előzte meg legyőzöttjét. Nyolcból hat mérkőzésen vendégsikerek születtek a labdarúgó 1. Liga rájátszásának negyedik fordulójában, ami viszont még érdekesebb ennél, hogy az alsóházban minden találkozót elveszítettek a vendéglátók. Több rangadót is rendeztek: a címvédő kolozsváriak kikaptak, a háromszékiek viszont nyertek. Fogy a CFR előnye Fordulatos mérkőzést játszott Craiován az Universitatea és a Kolozsvári CFR, a találkozó végén az oltyánok örülhettek jobban, és közvetve ugyan, de segítő jobbot nyújtottak a FCSB-nek. Az Universitatea a 18. percben Crețu révén megszerezte a vezetést, ám Bordeianu még a szünet előtt egyenlített, majd az 58. percben Petrilă révén már a kolozsváriak vezettek. Tíz perccel később Marcovici egyenlített, majd a meccs hajráját nagyon megnyomta az oltyán csapat, ami végül meghozta gyümölcsét: Roguljic a rendes játékidő utolsó percében győztes gólt szerzett a lelátókon lévő 22 937 néző nagy örömére. Mivel a FCSB könnyedén győzte le az FC Voluntari-t, így a bukarestiek immár öt pontra megközelítették a Kolozsvári CFR-t, az oltyánok pedig négypontos hátránnyal követik a fővárosiakat. Némi meglepetésre Piteşti-en, a Nicolae Dobrin Stadionban a felsőházi rájátszás utolsó két helyezettjének rangadóján a Farul legyőzte a FC Argeşt, így a konstancaiak két pontra közelítették meg a Voluntari-t, és néggyel előzik a piteşti-ieket A vendégek fordulója Egyáltalán nem örülhettek csapataik eredményeinek az alsóházi rájátszás hétvégi fordulójában a vendéglátó gárdák szurkolói: minden pályán a vendégek nyertek, ráadásul a házigazdák is csak két gólt tudtak szerezni. Botoșani-ban hamar dűlőre vitte a három pont sorsát a Sepsiszentgyörgyi OSK, hiszen a rangadón Tudorie a harmadik percben bevette a moldvaiak kapuját, onnantól elfocizgatott a két csapat még 87 percet, ami alatt a háromszékiek többnyire védték a korán szerzett előnyüket. A sikernek köszönhetően a két csapat helyet is cserélt a tabellán: a Sepsi OSK kétpontos hátránnyal követi az éllovast. A Rapid Aradon győzött, pedig a Maros-partiak majdnem végig jobban játszottak, mint a fővárosi focisok, de a bukarestiek két góllal is megterhelték az UTA kapuját, így a 11 500 néző nagy bánatára a vendégek elvitték mind a három pontot. Egyre jobban süllyed az Academica hajója is, nem elég, hogy a Chindia Clinceni-ben nyert, hanem a hazaiakat a szakszövetség is pontlevonással sújtotta, így egyre közelebb kerülnek ahhoz, hogy ősztől a 2. Ligában követhessük eredményeiket. Két pályán volt 1–2 a végeredmény az alsóház hétvégi fordulójában. Medgyesen 25 perc alatt kétgólos előnyre tett szert az SK Mioveni, a Gaz Metan a 80. percben szépített, de az egyenlítés nem jött össze a házigazdáknak, akik immár matematikailag is bebiztosították az 1. Ligától a búcsújukat. A Dinamo az első percben megszerezte ugyan Irobiso révén a vezetést az U Craiova 1948 ellen, ám az oltyánoktól Huyghebaert egyenlített az 50. percben, majd amikor mindkét csapat némileg beletörődött a döntetlenbe, a hosszabbítás első percében Compagno bevette a fővárosi kaput, így a craiovaiak mindhárom pontot elvitték a Ștefan Cel Mare úti stadionból. A Dinamo még küzd, hogy elkerülje az osztályozós helyet, ehhez kedves neki a sorsolás is, hiszen a Mio­veni–Academica–Gaz Metan trió­val játszik a következő három fordulóban, és kilenc ponttal már beérhetné a Chindiát, ám elkerülni biztosan nem fogja.