Hirdetés

Nem üzemel a maroshévízi Urmánczy-fürdő

HN-információ

Évek óta nem volt rá példa, hogy ne üzemeljen a maroshévízi Urmánczy-fürdő, most azonban lakat van a strand kapuján, mindez pedig a működéshez szükséges engedélyek hiányának tudható be – tájékoztatta lapunkat Szabó Kálmán, a fürdő tulajdonosa. Mint kifejtette, a szükséges dokumentumokat még tavasszal eljuttatták Bukarestbe, az Ásványi Tartalékok Országos Ügynökségéhez (ANRM), azóta várják a procedúra következő lépését. Az ANRM csíkszeredai kirendeltségének ellenőre, Incze-Ferencz Károly megjegyezte: hosszas folyamat következik, így nem lát esélyt arra, hogy még idén üzemeljen a strand.

[caption id="attachment_3054" align="aligncenter" width="960"]Minden évben sokan látogatták az Urmánczy-fürdőt. Idén nem nyithat ki Minden évben sokan látogatták az Urmánczy-fürdőt. Idén nem nyithat ki[/caption]

Kertész László kertesz.laszlo@hargitanepe.ro Többen is érdeklődnek telefonon, hogy miért nem működik a strand, nagyon sokan Gyergyószent­mik­lósról ke­resnek meg ezzel a kérdéssel – kezdte Szabó Kálmán tulajdonos, mondván nagy kiesést jelent számukra ez az időszak, azonban már megtették az első lépéseket az engedélyek beszerzése érdekében. Szabó rámutatott, mióta 2008-ban visszakapták a fürdőt, egyszer sem volt példa arra, hogy a nyári strandszezonban szüneteljen a működés, így ez most mindenkinek nagy érvágást jelent. – Még márciusban eljuttattuk a szükséges dokumentumokat Bukarestbe, jelenleg a válaszra, a következő lépés megtételére várunk – közölte a tulajdonos, hozzáfűzve, ígéretet kaptak, hogy talán már idén lezajlik a procedúra, egyelőre azonban még semmi nem történt. Incze-Ferencz Károly, az Ásványi Tartalékok Országos Ügynöksége (ANRM) csíkszeredai kirendeltségének ellenőre megkeresésünkre elmondta, kétlépcsős engedélyeztetési folyamaton kell túljutnia a maroshévízi Urmánczy-fürdőnek. A procedúra hosszával kapcsolatban a szakember megjegyezte: az érvényben lévő jogszabályok szerint nem lát esélyt arra, hogy a strand idén üzemelni kezdjen. – Először kutatási engedélyt kell kérni, majd miután az megérkezett, végre kell hajtani a kutatást – közölte az ellenőr, rámutatva: mindez a víz mennyiségének, hozamának és minőségének ellenőrzéséből áll, amely akár egy évig is eltarthat. Incze-Ferencz Károly hozzátette, mindezzel nem zárul le a folyamat, mivel a kutatást követően, második lépésként a kitermelési engedélyt kell beszereznie a strand üzemeltetőjének.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!