Hirdetés

Mérleget vontak a választási ciklus felénél

Érthető, hogy lassan halad a város, mert rossz az irány – erre a következtetésre jutott az Erdélyi Magyar Szövetség gyergyószentmiklósi önkormányzati frakciója a választási ciklus első felét értékelő sajtótájékoztatóján. Úgy vélték: elfecsérelték az örökségül hagyott 24 beruházást az önkormányzati választás győztesei.

Barabás-Pál Hajnalka
Mérleget vontak a választási ciklus felénél
Értékelt a választási ciklus felénél a gyergyószentmiklósi EMSZ. Elégedetlenek Fotó: Barabás-Pál Hajnalka

Huszonnégy megnyert pályázatot hagytak örökségül az új városvezetésnek, többségük megvalósítása veszélybe került az EMSZ gyergyószentmiklósi tanácsosai szerint.

Kifejtették: ha nem hosszabbítja meg a kormány a határidőt, nem fog megvalósulni a városi mobilitási terv, azaz kilenc utca aszfaltozására vonatkozó program, ahogy a bölcsődeépítési programból is kimarad a település, hiszen a városvezetés már előterjesztett egy olyan tanácshatározatot, amelyben az áll, hogy az épülethez szükséges területre szánt összeget átcsoportosítják. A gyergyószentmiklósi ellenzéki frakció szerint nem haladt előre a mentőállomás felújításának terve, nem tudták bevezetni a fizetéses parkolási rendszert. Kifogásolják továbbá, hogy  a kivitelezés alatt lévő teherforgalmi úton is sok a probléma, még nincs rajta a kopóréteg, de az alsó aszfaltréteg mállik, gödrös.

– 2020 szeptemberében egy gólgazdag mérkőzésre voltunk meghívva. A félidőt követően úgy látjuk,  folyamatosan öngólokat rúg a mostani városvezetés, a csapatkapitány nem tudja egyben tartani a csapatát, a játékosok fejében zűrzavar, az öltözőben veszekedés van, a pályán eluralkodott a káosz – fogalmazott Kémenes László önkormányzati képviselő az általános fociláz miatt futballhasonlattal élve.

A saját tevékenységüket is értékelték. Elmondták: próbáltak észérvek mentén határozni, támogattak minden olyan kezdeményezést, amely a lakosság javát, a város fejlődését szolgálja, azonban javaslataikat legtöbbször lesöpri a többség.

– Ahogy nem értettünk egyet a víz árának emelésével, úgy nem fogunk egyetérteni a fűtésár és az adók emelésével – jelentette ki Kémenes László. Kifejtette: a fűtés árának emeléséről szóló tervezethez módosító javaslatot nyújtottak be, hogy magasabb ártámogatást adjon az önkormányzat, mint eddig, maradjon meg az eddigi arány a csíkszeredai – lakosság által fizetendő – fűtésárhoz képest.

Végezetül megjegyezték: igencsak időszerű lenne felgyorsítani a munkálatokat, hiszen az építkezési anyagok rohamosan drágulnak, s ugyanebben a tempóban növekszik a beruházások finanszírozásához szükséges, mintegy 53 millió lejnyi önrész mértéke is.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!