Megállíthatatlan spanyol támadósor

Újabb, a vb-címre esélyes válogatott bukott hatalmasat szerdán Katarban: ezúttal a németek kaptak ki előnyből. A horvátok „ikszeltek” Marokkóval, a spanyolok pedig kiütötték Costa Ricát.

Becsült olvasási idő: 2 perc
Gavi 18 évesen és 110 naposan a spanyolok legfiatalabb vb-gólszerzője lett Fotó: fifa.com

A vb-ezüstérmes Horvátország a 37 éves aranylabdás Luka Modrić vezetésével Marokkóval csapott össze szerda délben. Az eseménytelen első félidő végére a horvátok belelendültek, de Vlašić fejesét bravúrral védte Bono, a Sevilla rutinos marokkói kapusa. Fordulás után Hakimi lőtt egy nagyot, Livakovic kiöklözte, a horvátok passzolgattak, az „Atlasz oroszlánjai” várták a megfelelő alkalmat, s ezzel le is járt a 90 perc, felejthető találkozó volt…

F csoport, 1. forduló: Horvátország – Marokkó 0–0.

Németország kapujához szegezte Japánt az első félidőben, ám hiába birtokolta 85 százalékban a játékszert, csupán egy tizenegyesből szerzett gólig és egy érvénytelenített találatig jutott. A legutóbbi vb-n csoportutolsóként kieső Nationalelf egyórányi játék után Gündogan révén kapufát lőtt, a japán kapus egy percen belül háromszor is góltól mentette meg csapatát, akárcsak a földöntúli bravúrt bemutató Neuer a 73. percben, két perccel később azonban már ő is tehetetlen volt Doan közeli lövésénél. Nyolc perccel később Aszanót nem vették komolyan a németek, a japán a kapu torkáig loholt, és éles szögből a léc alá lőtt, újabb bombameglepetés született!
Nem bízott semmit a véletlenre a spanyol válogatott szerda kora este Costa Rica ellen: fél óra elteltével már hárommal vezettek az ibériaiak. Akárcsak az elsőben, a második játékrészben is a spanyolok uralták a meccset, Costa Rica gyakorlatilag kaput eltaláló lövés nélkül zárta az összecsapást. Olmo gólja a századik spanyol vb-találat volt; Gavi lett minden idők legfiatalabb spanyol vb-gólszerzője; a tegnapi siker a legtöbb gólt hozó spanyol győzelem világbajnokságon – csak néhány rekord, amit szerda este Luis Enrique csapata megdöntött.

E csoport, 1. forduló: Németország – Japán 1–2 (1–0). Gólszerző: Gündogan (34. – 11-esből, illetve Doan 75., Aszano 83.), Spanyolország – Costa Rica 7–0 (3–0). Gólszerzők: Olmo (11.), Asenso (21.), Torres (31. – 11-esből, 54.), Gavi (74.), Soler (90.), Morata (90+2).