Idegenben szerzett pontot az FK

Minden Hargita megyei csapat pontot szerzett a hazai labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulójában. Az FK Csíkszereda a 2. ligában Turnu Măgureleről hozott el egy pontot, a klub két Elit ligás csapata hazai környezetben nyert. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina vendéglátóként némi meglepetésre csak döntetlennel zárt, míg a Küküllő parti város harmadosztályú csapata újból kényszerpihenőn volt.

Pontokkal gazdagodott minden Hargita megyei labdarúgócsapat, amely pályára lépett az országos pontvadászatok hétvégi fordulójában. Igaz, győzelmet csak az FK Csíkszereda két Elit ligás csapata ért el, a klub másodosztályú gárdája viszont idegen környezetben szerzett értékes pontot. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina női 1. ligás gárdája némi meglepetésre csak döntetlen játszott a bajnokságban, de így is a második helyen áll a csapat. A 3. ligás Székelyudvarhelyi FC újból szabadnapos volt, ezúttal ellenfelénél lett pozitív több játékosnak is a koronavírustesztje.

Vendégek fordulója
Értékes ponttal tért haza az FK Csíkszereda Turnu Măgureleről, így a Valentin Suciu által edzett gárda továbbra is a 2. Liga középmezőnyében tanyázhat. A 6. percben a Turris-Oltul ugyan gólt szerzett, ám les miatt jogosan érvénytelenítette a játékvezető a találatot. A két csapat iramosan játszott, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de vagy a védők, vagy pedig a kapusok tudtak tisztázni. A szünet után három perccel a hazaiak álltak a legközelebb a gólszerzéshez, de a meccs legnagyobb lehetősége kimaradt. A csíki büntetőterületen belül Niță kapott remek passzt, ám Csürös szabálytalankodott a hazai játékos ellen, a játékvezető pedig jogosan ítélt büntetőt. Voicu azonban nem élt a lehetőséggel, ugyanis a büntetőt olyan rosszul végezte el, hogy a labda jó egy méterrel Ribánszky kapuja fölött szállt el. A folytatás viszont már nem tartogatott nagy izgalmakat, noha voltak még helyzetek, mi több, a hosszabbításban a hazaiak akár meg is szerezhették volna a győzelmet, ám csatáraik két alkalommal sem tudták kihasználni a csíkiak védelmi megingásait.
A 2. Liga 11. fordulójában három meccset halasztottak játékosok pozitív koronavírustesztje miatt, a lejátszott hét meccsből kettőt nyertek a hazaiak: a Petrolul legyőzte a Rapidot, a CS Mioveni pedig a resicabányaiakat. A forduló rangadóján a Temesvári ASU Politehnica és az U Craiova 1948 gól nélkül zárt, így az oltyánok maradtak az első helyen, a bánságiak pedig lecsúsztak a harmadik helyre, hiszen a Dunărea Călărași idegenben nyert a sereghajtó Pandurii Lignitul ellen, így jobb gólarányának köszönhetően fellépett a második helyre.

Menetel a Sepsi OSK II.
A Székelyudvarhelyi FC újból szabadnapos volt a hétvégén, ezúttal az Astra II. Giurgiu nem tudott kiállni, mivel keretükben több játékosnak is pozitív lett a koronavírustesztje. A 3. Liga 5. csoportjának 9. fordulójában a lejátszott négy mérkőzésből hármat nyertek a vendégek, a hazai pálya adta előnyöket csak a CSO Plopeni tudta érvényesíteni, amely az Olimpic Cetatet győzte le. A Sepsiszentgyörgyi OSK II. viszont zsinórban negyedik meccsén szerez pontot, ezúttal a korábbi második Brassói SR Municipalt győzte le idegen környezetben. A vereség hatására a SR Municipal elvesztete második helyét, míg a Sepsi OSK II. felzárkózott a középmezőnyhöz.

Két meccs, 13 gól
Nagyarányú győzelmeket arattak az FK Csíkszereda csapatai az Elit Ligában a Gică Popescu Akadémia gárdái ellen. A Demény Norbert és Zöld Péter által irányított U19-es csíki csapat kilencet, míg a Bajkó Barna és Bokor Zoltán által edzett U17-es gárda négy gólt rúgott a craiovai fociakadémistáknak úgy, hogy az ellenfélnek nem sikerült találatot elérnie.
A Székelyudvarhelyi Vasas Femina a női 1. Liga 8. fordulójában az Aradi Piroș Security csapatát fogadta, a vendégek a 10. percben megszerezték a vezetést, Szász Brigitta azonban a 63. percben egyenlítt egy olyan találkozón, amelyen a vendégek sokkal határozottabban játszottak.

2. Liga, 11. forduló: Turris-Oltul Turnu Măgurele – FK Csíkszereda 0–0, Bu­karesti Metaloglobus – Vi­itorul Pandurii Târgu Jiu 1–2, Petrolul Plo­ieşti – Bukaresti Rapid 2–0, Pandurii Lignitul Târgu Jiu – Dunărea Că­lă­raşi 1–2, CS Mioveni – Resicabányai MSC 1–0, Concordia Chiajna – Te­mesvári Ripensia 0–1, Temesvári ASU Politehnica – U Craiova 1948 0–0. A Kolozsvári Universitatea – Konstancai Farul, az Unirea Slobozia – VSK Slatina és a Gloria Buzău – Lénárdfalvi Comuna mérkőzéseket elnapolták.

21. Pandurii Lignitul Târgu Jiu    10    1    0    9    6–24    3

3. Liga, 5. csoport: Brassói Kids Tâmpa – Brassói Corona 0–1, CSO Plopeni Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–0, Brassói SR Municipal – Sepsiszentgyörgyi OSK II. 1–2, Kézdivásárhelyi KSE – CS Blejoi 1–3. A Székelyudvarhelyi FC – Astra II. Giurgiu találkozót november 18-ra halasztották.

10. Brassói Kids Tâmpa    9    2    0    7    7–23    6

Elit Liga U19, Nyugati csoport, a 7. fordulóban: FK Csíkszereda – Gică Popescu Akadémia 9–0. Gólszerzők: Barabás 3, Rotar 2, Finna 2, Szakács, Bujdosó.
Elit Liga U17, Nyugati csoport, a 7. fordulóban: FK Csíkszereda – Gică Popescu Akadémia 4–0. Gólszerzők: Bota, Sebestyén, Sándor, Bârsan.
Női 1. Liga, 8. forduló: Székelyudvarhelyi Vasas Femina – Aradi Piroş Security 1–1, Kisbecskereki Fortuna – Galaci Universitatea 5–3, Re­si­ca­bá­nyai Banat Girls – Bukaresti FC Fair-Play 2–3, Konstancai Selena – Ko­lozsvári Universitatea Olimpia 0–3. A Nagybányai Fotbal Feminin – Bukaresti Carmen és a Borgóprundi Heniu – Universitatea Alexandria találkozókat elnapolták. A bajnokságot a Kolozsvári Universitatea vezeti 21 ponttal a 19 pontos Vasas Femina és a 18 pontos Fortuna előtt. A szé­kely­udvarhelyiek nyolc, míg a másik két dobogós hét mérkőzést játszott.