Hirdetés

Közművesítési dömping előtt Oroszhegy

Három nagyberuházásba fogott Oroszhegy, ezek következtében néhány évre szakaszosan építőteleppé változik a község. Kovács Árpád polgármester szerint nehéz feladat elé néznek, s az infrastruktúrafejlesztő beruházások mellett a közösségi kulturális életre is nagy figyelmet fordítanak.

Pál Emil
Közművesítési dömping előtt Oroszhegy
Kovács Árpád polgármester. Behozná a lemaradást Fotó: Pál Emil

Még idén hozzálátnak a szennyvízhálózat bővítéséhez és korszerűsítéséhez Oroszhegy községben, ám az ugyancsak Anghel Saligny programból pályázott gázhálózat-bővítés projektje csak papíron halad. Lapunk megkeresésére Kovács Árpád polgármester elmondta, a szennyvízhálózatra idén hatmillió, míg a gázhálózat projektjére kétmillió lejt foglaltak a költségvetésbe.

– A szennyvízhálózatra a nyílt közbeszerzés eredményét, ha nem érkezik óvás, még ebben a hónapban kihirdetjük. A tervezést és a kivitelezést együtt írtuk ki, a műszaki tervek elkészülésére pedig 30 napos határidőt kap a nyertes cég – közölte az elöljáró, megjegyezve, hogy felmérik a meglévő vezetékek állapotát is, kimossák azokat, és csak ott avatkoznak be, ahol meghibásodást észlelnek. – Nem lesz népszerű beruházás, hiszen míg más településeken a mellékutcák is aszfalttal burkoltak, mi még a közművesítésen dolgozunk. De ki kell mondani, hogy hátráltatták a közművesítést a területi adottságok, no meg az, hogy a főútvonalaktól távol esik a község

– emelte ki a polgármester.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!


Megjegyezte azt is, hogy a gázhálózat építésére nyert pályázat értéke 15 millió lej, itt még a szükséges jóváhagyások beszerzésénél tartanak. Az elöljáró szerint arra törekszenek és a munkálatok folyamán is azt tartják szem előtt, hogy minél kevesebb fennakadással és korlátozással járjanak: munkacsoportokat alakítanak ki, szakaszosan fogják átadni a terepet a kivitelezőnek, és csak indokolt esetben fognak aszfaltot feltörni.

Közművesítési dömping előtt Oroszhegy

A polgármester kiemelte: a szennyvíz- és gázhálózat mellett még a 20 millió lej értékű vízhálózat-bővítés is előttük áll, ám annak legkorábban 2029-ben foghat neki a kivitelező.

– Nehéz feladat lesz összehangolni ezeket a projekteket úgy, hogy közben járnak-kelnek az emberek és azt látják, hogy míg máshol a járdán is aszfalt van, nálunk feltört utak vannak. Csakhogy addig nem tudunk az utcák korszerűsítésére forrásokat lehívni, míg nincs közművesítés

– fogalmazott. Utóbbi esetében gyakoriak a nézeteltérések, mondta, mivel az idősebb generáció nem szeretne azokról a kutakról és hálózatokról lemondani, amelyeket önerőből ástak, építettek és tartottak fenn.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!