Gyorsforgalmi úton Romániából Magyarországra

Aláírták a kivitelezési szerződést, így elkezdődhet a Szatmárnémeti és a román–magyar határ menti Óvári (Oar) közötti gyorsforgalmi út építése.

HN-információ
Gyorsforgalmi úton Romániából Magyarországra
Fotó: Cristian Pistol/Fb

A közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) vezérigazgatója, Cristian Pistol keddi Facebook-bejegyzése szerint a kivitelezőnek (Erbașu Construcții) 24 hónap alatt kell megépítenie a 10,83 kilométer hosszú gyorsforgalmi utat. A szerződés értéke 720,48 millió lej (áfa nélkül).
Az irányonként két forgalmi sávos útszakaszon kívül két közúti csomópontot, két pihenőhelyet és egy karbantartó telepet is építenie kell a vállalatnak. Az útszakasz Szatmárnémetit összeköti a román–magyar határon levő Óvárival, majd ott csatlakozik a magyarországi M49-es gyorsforgalmi úthoz – írta bejegyzésében Pistol.    





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!