Sziklamászó fesztivál az Egyes-kőnél
A hétvégén rendezték meg a Lonely Rock Climbing & Highline nevű eseményt az Egyes-kőnél, ahova sziklamászók és túrázók érkeztek. Idén a sziklák közé egy hevedert is kifeszítettek: a „highline-t” négy extrém sportoló teljesítette.
Sziklamászók, túrázók és terepfutók népesítették be az Egyes-kő környékét a hétvégén szervezett Lonely Rock Climbing & Highline nevű eseményen augusztus 29–31. között. Idén a legmerészebb és legtapasztaltabb résztvevők kipróbálhatták a highline-t, ami egy harminc-negyven méteres magasságban két szikla közé kifeszített heveder. A sportolók végig kibiztosítva egyensúlyoztak és mentek át a hevederen, hogy ha elveszítenék az egyensúlyukat, se zuhanjanak le.

Mint a szervezők mondták, idén Vlad Codescu, Chris Burke, Nagy Hunor és Diana Alexe voltak azok, akik felmentek a highline-ra. A sportolók szerint nem az egyensúlyozás a kihívás, hanem a magasban levés, a kitettség érzésének mentális leküzdése.
– Semmihez sem hasonlítható, de nagyon intenzív érzés fent lenni. Csak a kötélre, magadra, a mozdulataidra összpontosítasz, semmi másra nem figyelsz. Nehéz egyensúlyozni, pár lépést megtenni is nagy teljesítmény, de inkább mentálisan jelent nagy kihívást – mondta érdeklődésünkre Chris Burke, akinek segítségével sikerült feltenni idén a highline-t.

Mint a szervezők közölték, idén mintegy 150-200 résztvevő volt az eseményen, akik kipróbálhatták a felső biztosításos sziklamászást, illetve a boulderezést, ami kötél nélküli, kisebb sziklákon való mászást jelent. Emellett lehetett túrázni a Nagyhagymás-hegycsúcsra és az Öcsém-tetőre. Volt reggeli torna, zenés főző-workshop, esténként silent party és tábortűz. A slackline-t is ki lehetett próbálni, amely ugyancsak kifeszített hevederen való egyensúlyozást jelent, viszont a talajtól nagyjából félméteres magasságban. A mászófesztivált a csíkszeredai Good Mood Egyesület szervezte, Hargita Megye Tanácsa Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálatának közreműködésével.

