Lila-fehér siker
Tizedik alkalommal találkoztak Csíkszeredában székelyföldi és magyarországi utánpótlás labdarúgócsapatok a Székely–Magyar Utánpótlás Labdarúgótorna keretében. A legjobbnak járó trófeát a Kecskeméti TE fiataljai emelhették magasba.
Két napon át pattogott a labda az FK Csíkszereda Székelyföld Labdarúgó Akadémia Burus Csaba Sportparkjában, ahol tizedik alkalommal mérték össze tudásukat székelyföldi és magyarországi gyermekfocicsapatok. Ebben az évben U13-as fiúkat hívtak meg a házigazdák.
Mint a Hargita Népe érdeklődésére Tajti József, a csíki klub, illetve az SZLA gyermekkorosztályos csapatainál folyó munka szakmai felelőse elmondta: jó színvonalú mérkőzéseket hozott a nagy hagyományokkal rendelkező, immár tizedik alkalommal megrendezett utánpótlástorna.
– Azt gondolom, hogy remek körülmények között, füves pályán, nagyon jó talajon jó színvonalú meccseket láthattak a kilátogatók
– fogalmazott a szakember. Mint Tajti József kiemelte: valódi székely–magyar összefogást láthattak a kilátogatók, hiszen a Videoton fiataljai szentegyházi gyerekekkel kiegészülve alkottak vegyes csapatot, így nemcsak egymás ellen játszottak a székely és magyar kisfocisok, hanem egy igazi székely–magyar együttes is pályára lépett.
A torna kilenc mérkőzéssel rajtolt hétfőn a csíkszeredai Burus Csaba Sportparkban, majd hat keddi találkozóval zárult.
Eredmények
Csepel FC USE – Sepsi OSK 0–0, FK Csíkszereda – KTE Kecskemét 0–0, Videoton – Marosvásárhelyi 1898 SE 1–6, Csepel FC USE – FK Csíkszereda 0–6, Sepsi OSK – Marosvásárhelyi 1898 SE 2–1, Videoton – KTE Kecskemét 0–4, FK Csíkszereda – Sepsi OSK 5–0, Videoton – Csepel FC USE 2–1, KTE Kecskemét – Marosvásárhelyi 1898 SE 1–0, Videoton – Sepsi OSK 0–1, KTE Kecskemét – Csepel FC USE 6–1, Csepel FC USE – Marosvásárhelyi 1898 SE 0–3, FK Csíkszereda – Marosvásárhelyi 1898 SE 1–1, Sepsi OSK – KTE Kecskemét 0–2, FK Csíkszereda – Videoton 9–0
A torna végeredménye: 1. Kecskemét, 2. FK Csíkszereda, 3. Sepsi OSK, 4. Marosvásárhely, 5. Videoton, 6. Csepel.
Különdíjak: legjobb kapus – Körtési Illés KTE; gólkirály – Bíró Patrik FK; legjobb játékos: Paor-Smoll József KTE; legjobb szurkolók: Kecskemét.


