Irány a Szuperliga!
Az alapszakasz-győzelem után végül a labdarúgó 2. Liga bronzérmeseként zárta a 2024/2025-ös idényt az FK Csíkszereda. Az már korábban eldőlt, hogy a csapat a 2025/2026-os szezonban a hazai labdarúgás élvonalában játszhat, vasárnap pedig hiába szenvedtek vereséget vendéglátóként a piros-feketék, a Szuperligába jutást méltóképpen ünnepelték meg a mintegy kétezer fős csíki szurkolóközönséggel.
A találkozó felvezetőjeként Korodi Attila Pro Urbe díjjal tüntette ki az FK Csíkszeredát. A díjátadó miatt picit csúszott a meccskezdés, de mint kiderült, ez egyáltalán nem zavarta meg a vendégeket. A felsőházi rájátszás utolsó fordulójának mindegyik mérkőzése 12 órakor rajtolt, hiszen mindegyik találkozónak volt tétje. Bukarestben egy Steaua-siker a 2. Liga győzteséről dönthetett volna, a Ghencea-stadionban játszott mérkőzés mellett az FC Voluntari – Metaloglobus meccs a második osztályozós csapat kilétét volt hivatott eldönteni, míg Csíkszeredában az FK – FC Argeș összecsapás a dobogó sorrendjét alakíthatta volna át. És végül át is alakította.
Az első húsz perc a vendégtámadásokról szólt, a 12. percben Orozco, a 17. percben pedig Briceag vette be a szezon során először a kezdő tizenegyben pályára lépő Albert Hunor kapuját, a 42. percben pedig Mehmedovic büntetőből szerzett találatával már háromgólos volt a pitești-i csapat előnye. A szünetet követően ugyan cserékkel frissült és iramosabbá vált az FK játéka, ám egy ellentámadásból Gheorghe az 54. percben beállította a 0-4-es végeredményt.
Bukarestben a Steauát 2-0-ra legyőzte a Resicabánya, de mint utóbb kiderült, ennek a sikernek csak statisztikai jelentősége volt. Ugyanis az FC Voluntari 1-0-ra nyert a Metaloglobus ellen, így a két csapat játszhat majd osztályozót a Szuperligába jutásért.
A 2. Ligát az FC Argeș nyerte 57 ponttal az 55 pontos Steaua, az 54 pontos FK Csíkszereda, a 47 pontos Voluntari, a 46 pontos Metaloglobus és a 45 pontos Resicabánya előtt.