Eltávolítják a tujákat a csíkszeredai városháza elől
Hamarosan kivágják a csíkszeredai városháza előtti tujákat, mert gyökereik beszivárgást okoznak az épület alagsorában, veszélyeztetve a műemlék épület statikai állapotát – jelentette be csütörtökön közösségi oldalán Bors Béla alpolgármester. Az elöljáró bejegyzésében rámutatott: a körülbelül negyvenéves fák nem őshonosak a térségben, és korábban a városháza homlokzatát nem takarták fák ilyen közelségből. Mint részletezte: a városháza előtti szilfák megmaradnak, a kivágott fák helyett pedig minden egyes eltávolított tuját három új fa ültetésével pótolnak a város közterületein.
Mint arról beszámoltunk: az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) révén felújítják a csíkszeredai városházát és a Mihail Sadoveanu utca 4. szám alatti ügyfélközpontot. A műemlék épületnek minősülő polgármesteri hivatalnak is otthont adó épület korszerűsítésére 21,20 millió lejt, az ügyfélközpontra pedig 8,32 millió lejt biztosít a PNRR.
Energiatakarékossá válnak a városháza épületei
Körülbelül 74 százalékkal csökkenhet a Csíkszeredai Városháza energetikai kiadása, ha sikerül megvalósítani az épület felújítását, amelyre több mint 20 millió lejt nyertek az Országos Helyreállítási Tervből.

