Hirdetés

A kulturális nevelés eszköze

Népi épített örökségünk gyerekszemmel címmel nyílt rajzkiállítás Csíkszeredában szerdán, ahol Udvarhelyszék, Homoródmente és Havasalja jellegzetes épületeiről, építészetéről készült festészeti és grafikai alkotásokat lehet megtekinteni. Az eseményt Kovács Árpád művészettörténész méltatta.

András Anita
A kulturális nevelés eszköze
Örökség gyermekszemmel. 85 alkotást tekinthetünk meg Fotó: Veres Nándor

Sokakat vonzott a Népi épített örökségünk gyerekszemmel című rajzkiállítás megnyitója szerda dél­előtt a megyeháza földszinti kiállítóterébe. A tárlatot Kovács Árpád művészettörténész méltatta. Mint mondta: tavaly szeptemberben tizenötödik alkalommal szervezték meg a Kulturális Örökségnapokhoz kapcsolódó ismeretterjesztő tanulmányutat V-VIII. osztályos diákok számára, mely során Udvarhelyszéket, Homoródmentét és Havasalja falvait (többek között Zetelakát, Oroszhegyet, Fenyédet) látogatták meg a diákokkal. Ezt követően készítették el a tanulók pályamunkáikat, melyek a tanulmányút során meglátogatott székelyföldi helységek sokszínű építészeti és kulturális örökségeit tükrözik.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A már több éve zajló programba Csík-, Gyergyó- és Udvarhelyszék diákjait vonták be, azzal a céllal, hogy népszerűsítsék kulturális és népi épített örökségeinket, nem hagyományos formában. A rendezvény a Hargita Megyei Kulturális Központ és a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont szervezésében jött létre, harmadik alkalommal kapcsoltak hozzá kiállítást, amelyen díjazták a gyermekek alkotásait is. A 2024-es kirándulásról összesen 85 pályamunka érkezett be, ezeket két részre osztották: grafika és festészet.

– Ez a népi építészet, örökség, gyermekszemle-kiállítás nemcsak egy hirtelen összerakott művészi esemény, hanem a kulturális nevelésnek, az identitás megőrzésének, a közösségi kapcsolatok erősítésének eszköze és segít a fiataloknak abban, hogy felfedezzék saját értékeiket, a múltunk emlékeit, építészetét, miközben kreatív és általuk kedvelt módon fejezhetik ki magukat

– fogalmazott az eseménymegnyitón Kovács Árpád. A kiállítás március 25-ig látogatható Csíkszeredában a megyeháza földszinti kiállítóterében.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!