A brassói repülőtér utasforgalma elérte a 200 ezret, de étterme még nincs

A brassói nemzetközi repülőtér utasforgalma pénteken elérte a 200 ezret, ami alkalmat adott a létesítmény vezetőinek a mérlegkészítésre.

Hírszerkesztő: Molnár Raymond
A brassói repülőtér utasforgalma elérte a 200 ezret, de étterme még nincs
Fotó: Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér/Facebook

A sajtóeseményen Adrian Veştea fejlesztési miniszter, a repülőteret működtető Brassó Megyei Tanács megválasztott elnöke elmondta, hogy a következő időszak prioritása a beszállókapuk számának bővítése és új légitársaságok bevonzása lesz, hogy növelni lehessen a célállomások számát.

A politikus kifejtette, hogy

a szkeptikusok korábbi jóslataira rácáfolva a brassói légikikötő mára már a hazai repülőterek rangsorának középmezőnyébe került. A létesítmény szerinte egy fontos mérföldkőhöz érkezett a 200 ezres utasforgalom elérésével.

Meggyőződését fejezte ki, hogy a következő hónapokban a fejlődés folytatódni fog, és a legjobb öt-hat hazai repülőtér egyike lesz a brassói.

A brassói repülőtér utasforgalma elérte a 200 ezret, de étterme még nincs

A repülőtér igazgatója, Mircea Albu az utasforgalom bővítését nevezte a legfontosabb célkitűzésnek. Arra hivatkozott, hogy a szakemberek szerint a 700 ezres küszöb átlépésével gazdaságos egy légikikötő működtetése. Ez a küszöb szerinte a következő négy évben elérhető, de ehhez további fejlesztésekre és finanszírozási forrásokra lesz szükség.


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés

A brassói repülőtér egyik bevételi forrása a területén található kereskedelmi helyiségek bérbeadása lehetne, de a legnagyobbak – például a 200 négyzetméteres étterem – iránt nincs érdeklődés a helyi vállalkozók körében. Ezt a helyiséget négyzetméterenként 33 eurós áron adná bérbe a létesítmény vezetősége – részletezte az igazgató. „Az egyik megoldás az lenne, ha egy olyan céget hoznánk Brassóba, amely más repülőtereken is végez vendéglátóipari tevékenységet” – tette hozzá.

Mircea Albu elmondta azt is: egy korábbi online felmérésük szerint az utasok igényelték egy dohányzóhelyiség kialakítását is a repülőtéren. „A kívánságukat teljesítettük. A dohányosok szenvednek, ha egy járat két-három órát késik” – idézi az Agerpres hírügynökség az igazgatót.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!