Hatból három pont Olténiából

Noha a csíki szurkolók is készültek meccsre, pénteken délután kiderült, hogy szombatra újra kényszerpihenőt kapott az FK Csíkszereda felnőtt labdarúgócsapata. A klub két Elit ligás gárdája viszont pályára lépett Olténiában, ahonnan sikerült a hatból három pontot hazahozni. A Szé­kelyudvarhelyi FC sem játszhatott a hétvégén, a csapatra nehéz kéthetes műsor vár.

Továbbra is sok a bizonytalanság a hazai labdarúgó-bajnokságokban, fordulóról fordulóra napolnak el az utolsó pillanatokban mérkőzéseket a koronavírusos esetek miatt. Mi több, a tabellákon a kedvenc csapatok helyezését figyelni lassan értelmetlennek válik, hiszen lassan nincs csapat, amelynek ne lett volna vagy éppen ne lenne elnapolt meccse. Érdekesség, hogy a Székelyudvarhelyi FC az elmúlt két fordulóban úgy vesztett egyetlen helyet a 3. Liga 5. csoportjában, hogy a gárda pályára sem lépett, de ha bepótolja meccseit, akkor akár két helyet is előreugorhat.

Meccs helyett pihenő
A 2. Liga 10. fordulójában három mérkőzést napoltak el, kettőt szinten az utolsó pillanatokban. Az FK Csíkszereda szombaton a sereghajtó Pandurii Lignitul csapatát fogadta volna, ha a Gorj megyei Közegészségügyi Igazgatóság ne szólt volna közbe. Történt ugyanis, hogy a pénteki kötelező tesztelésen a Pandurii Lignitul csapatának egy játékosáról kiderült, hogy koronavírusos, és mivel a fertőzött focis szerdán a Farul elleni meccsen pályára lépett, így a csapattársakat kontaktszemélyeknek nyilvánították és ötnapos karanténba kellett a gárda minden tagja vonuljon.
Az FK Csíkszereda így kényszerpihent újra, de ennek a miniszünetnek nem nagyon örvendhet a szakvezetés, hiszen így összesűrűsödik a csapat jövő hete. 7-én ugyanis a Turris Oltul ellen idegenben játszik az FK, 11-én pótolják a Pandurii Lignitul elleni meccset, majd 14-én fogadják a Concordiát, így Valentin Suciu gárdája hét nap alatt három meccsen kell pályára lépjen. Természetesen a fenti műsor sincs bebetonozva, hiszen elég egy koronavírusos eset akár a csíkiaknál, akár ellenfeleiknél, és jöhet egy újabb kényszerpihenő.
A Resicabánya – Concordia meccset is pénteken napolták el, mert a hazaiak csapatában felütötte a fejét a koronavírus, ezt a meccset is 11-én pótolják. Más a helyzet a Rapid – Kolozsvári U találkozóval, amelynek még új időpontja sincs. A kincses városi csapatnál tizennyolc játékosnak és öt stábtagnak lett pozitív a péntek reggeli koronaví-
rus-tesztje, így az egész gárda karanténba vonult, mi több, a Kolozs megyei Közegészségügyi Igazgatóság edzeni is csak akkor engedi a csapatot, amikor a játékosok megszabadulnak a fertőzéstől, de nem korábban, mint november 14-e.
A 10. fordulóban elvesztette veretlenségét a Metaloglobus, a fővárosi csapatot a Dunărea győzte le, azonban pantelimoniak botlását nem tudta jól kihasználni az ASU Politehnica, amely Lénárdfalván csak döntetlen játszott. A Gloria Buzău könnyedén nyert Slatinán, ahogyan a Viitorul Pandurii is az Unirea Slobozia ellen, míg a Farul pontot vesztett hazai környezetben a Mioveni ellen.

Húsz perc alatt eldőlt
A 3. Liga 5. csoportjában három meccset játszottak csupán. A Székelyudvarhelyi FC számára a hét végén ért véget a karanténos időszak, így a csapat el is kezdi az elmaradt meccseinek pótlását. Elsőként holnap a Sepsi OSK II. ellen 14 órakor hazai környezetben játszik az SZFC, pénteken az Astra II.-t fogadja a gárda, 11-én Barcarozsnyón pótolnak, 14-én pedig Plopeni-be utazik a csapat, amelyet elméletileg a téli szünet követ majd. A fentieket figyelembe véve egyáltalán nem áll könnyű két hét előtt Lorin Stîngă csapata.
A csoport tizedik fordulójában az első két helyezett egymás ellen vívott rangadót, amelynek első húsz percében esett három gól és annak ellenére, hogy iramos volt az összecsapás, több találat nem volt. A Corona Drăgoi révén a 14. és 17. percben volt eredményes, a SR Municipaltól a török Cenk Firat szépített a 19. percben, a meccs így 2–1-es eredménnyel zárult. Érdekesen alakult a CS Blejoi – Kids Tâmpa találkozó is: a vendégek kétszer is vezettek a 30. percig, ám szünetre már a hazaiak vonulhattak előnnyel. Bravúrnak számít a Sepsi OSK II. idegenbeli pontszerzése, ám a háromszékiek így is sereghajtók maradtak.

Egy siker Craiován
Akárcsak a felnőttek, úgy az utánpótlás korosztályú bajnokságokat is nagyban befolyásolja a koronavírus. Az Elit Ligában az FK Csíkszereda csapatai játszották a legkevesebb meccset, így itt sem mérvadók a helyezések. Viszont fontos ezekre is rápillantani, hiszen mindkét korosztályban az elmaradt meccsek lejátszásával akár előre is léphetnek a csíki csapatok.
Az U19-es és az U17-es Elit Ligában a hat forduló alatt négy meccsen vannak túl az FK Csíkszereda csapatai, a piros-feketék legutóbb Craiován léptek pályára, félsikerrel. Az U19-es csíki gárda egyértelmű verést mért a helyi Universitatea csapatára, a Demény Norbert és Zöld Péter által edzett FK a szünetben kettővel vezetett, a második félidőben pedig még három vendégtalálat született. A csíkiak közül Szabó, Rotar, Suciu, Szakács és Finna vette ki góllövésben is a részét az 5–0-s győzelemben. Akár éllovas is lehet az FK, ha a két elnapolt, temesvári csapatok elleni meccsét behúzza. A Banatul sereghajtó és még nem szerzett pontot, így az alakulat könnyű préda lehet, ám a Ripensia picit keményebb dió lesz, ugyanis a veretlen gárda a második helyen áll.
Az U17-es csapatnak nem volt olyan szerencséje, mint a nagyobbaknak: a Bajkó Barna által edzett FK ugyanis kikapott az Universitatea Craiovától.
– Végig uraltuk a meccset, volt legalább 18 szögletrúgásunk, rengeteg helyzetünk, 4-5 nagyobb kapusbravúr: sajnos így alakult, vereséget szenvedtünk. A fiúk kiadtak magukból mindent, most ez ennyire volt elegendő, megyünk tovább – nyilatkozta az olténiai meccs után Bajkó Barna. Azonban nincs amiért keseregni, hiszen két temesvári csapattal van elmaradt meccse az FK-nak, a Banatul ugyan a csíkiak előtt áll, de többször játszott, mint a csíkiak, míg a Ripensia egyelőre pontot sem szerzett.

Eredmények

2. Liga, 10. forduló: Temesvári Ripensia – Turris-Oltul Turnu Măgurele 4–2, Dunărea Călăraşi – Bukaresti Metaloglobus 1–0, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia 3–1, VSK Slatina – Gloria Buzău 0–2, Lénárdfalvi Comuna – Temesvári ASU Politehnica 3–3, Konstancai Farul – CS Mioveni 1–1. Az U Craiova 1948 – Bákói Aerostar holnap 17 órától játsszák, az FK Csíkszereda – Pandurii Lignitul Târgu Jiu és a Resicabányai MSC – Concordia Chiajna meccseket november 11-én 14 órától rendezik, a Bukaresti Rapid – Kolozsvári Universitatea összecsapásnak egyelőre nem közölt időpontot a szakszövetség.

21. Pandurii Lignitul Târgu Jiu    9    1    0    8    5–22    3

3. Liga, 5. csoport, 8. forduló: Brassói Corona – Brassói SR Municipal 2–1, Sepsiszentgyörgyi OSK II. – CSO Plopeni 0–0, CS Blejoi – Brassói Kids Tâmpa 4–2. Az Astra II. Giurgiu – Kézdivásárhelyi KSE mecset november 10-én, a Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Székelyudvarhelyi FC találkozót november 11-én 14 órától játsszák. A 7. fordulóból elhalasztott SZFC – Sepsi OSK II. találkozót holnap 14 órától pótolják.

10. Sepsiszentgyörgyi OSK II.    7    1    2    4    5–10    5

Elit Liga U19, Nyugati csoport, 6. forduló: Universitatea Craiova – FK Csíkszereda 0–5.

12. Temesvári Ripensia    5    0    0    5    1–16    0

Mindkét korosztályban a 4. fordulóból elhalasztott Banatul – FK Csíkszereda meccseket holnap, az FK Csíkszereda – Ripensia összecsapásokat november 11-én pótolják.