Négy góllal is lehet veszíteni

Háromgólos előnyt elpuskázva, 5–4-re kikapott a Tatrangi Ciucaş otthonában a Szé­kely­ud­var­he­lyi FC, a labdarúgó 3. Liga szombati játéknapján. A vereség dacára az udvarhelyiek továbbra is tetemes, 12 pontos előnnyel vezetik a 5-ös csoport alsóházi rájátszását.

Háromgólos előny sem volt elég az SZFC győzelméhez. Vereség az utolsó percben Fotó: Székelyudvarhelyi FC

Félúthoz érkezett a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszása, a szombati játéknapon az odavágók utolsó körében léptek pályára a csapatok, a Székelyudvarhelyi FC a kiesés ellen küzdő Tatrangi Ciucaş vendége volt. Az udvarhelyiek remek első félidőt követően, 3–1-es előnnyel mentek pihenni, majd hat perccel az térfélcsere után még egy góllal növelték az előnyt. Ez sem volt elég a pontszerzéshez, az SZF védelme összeomlott, a házigazdák húsz perccel a vége előtt egyenlőbe hozták az állást, az utolsó percben pedig a győztes gólt is megszerezték.
Nem hibázott a Kézdivásárhelyi SE, a háromszékiek hátrányból felállva, emberhátránnyal is elhozták a pontokat a Viitorul Curiţa otthonából, míg a Sepsi OSK fiókcsapata 2–0-s félidei vezetés után 3–2-re kikapott hazai pályán a sereghajtó Brassói SR Municipaltól.

Veresége ellenére a Székelyudvarhelyi FC 12 pontos előnnyel kezdi meg a rájátszás visszavágóit.
Öt fordulóval a vége előtt a Székelyudvarhelyi FC-nek már csak három pont kell, hogy matematikailag is megnyerje az alsóházi rájátszást, erre akár már a következő fordulóban, május harmadikán is lehetősége lesz, amikor a Lucian Nicolau által felkészített udvarhelyi együttes a sereghajtó Brassói SR Mu­ni­ci­pal otthonában lép pályára.

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló: Tatrangi Ciucaș – Székelyudvarhelyi FC 5–4 (1–3) /Badea (15., 90.), Sileanu (56., 61.), Kovács (71., öngól), illetve Lázár (6.), Györgyi (28., 31.), Gavîrliță (51.)/; Viitorul Curița – Kézdivásárhelyi SE 1–2 (0–0); Sepsi OSK II. – Brassói SR Municipal 2–3 (2–0)
Az állás: 1. Székelyudvarhely 38 p., 2. Kézdivásárhely 26 p., 3. Sepsi OSK II. 25 p., 4. Viitorul Curița 23 p., 5. Tatrang 17 p., 6. Brassói Municipal 13 p..