Közelebb került a dobogóhoz az FK

Bár nem sikerült itthon tartania a három pontot a Kon­stan­cai Farul ellen, egy egységgel így is közelebb került a dobogóhoz az FK Csík­sze­re­da felnőtt női labdarúgócsapata. A másodosztályban a Vasas Femina nyolc góllal győzött.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Nagy harcot hozott a felsőházi rangadó Fotó: FK Csíkszereda/Pál Zoltán

Alig néhány tucatnyian voltak a helyszínen kíváncsiak az FK Csíkszereda szuperligás lányainak Konstancai Farul elleni, tegnapi összecsapására. Az első játékrész – egy rövid időszakot leszámítva – az FK fölényében telt. Volt helyzet bőven, a 6. percben Haraszti Fanni jó 25 méterről határozta el magát lövésre, a labda azonban fölé szállt. Három perccel később ugyanő, szabadrúgásból lőtt fölé-mellé.
Az első fél óra végén And­ro­niki Michalopoulou húsz­mé­te­res, jobb felső sarokba tartó labdáját piszkálta szögletre Onyango Lilian. A 32. percben Mitri Rita próbálkozott a 16-os jobb sarkától, ám elvétette a hosszú alsót.
Jól kezdte a második félidőt a Szereda, Mitri Rita, majd Orbán Aranka is gólt szerezhetett volna. Itt is, ott is akadtak még lehetőségek, a hálók azonban érintetlenek maradtak a lefújásig. Az egy pont megszerzésével, a Te­mes­vári Politehnica hazai veresége miatt, az FK közelebb araszolt a dobogó harmadik fokához.

A Vasasnak nyolc!

A télen megerősödött székelyudvarhelyi Vasas Femina igencsak kinőtte a másodosztályt, a legutóbbi, románvásári rangadó megnyerésével már csak a kötelező köröket kell lefutnia, nyilván a játékba helyezett pontok begyűjtésével.
Vasárnap Székelyudvarhelyen az Estera Tifești sem tudott borsot törni a hazaiak orra alá, a Vrancea megyeiek jóformán a térfelüket sem tudták elhagyni, miközben a teljes csapattal védekeztek. A vezetést a brazil Duda révén már korán megszerezték, Toásó duplájára viszont a félidő végéig kellett várni. A szünet után további öt gólt lőtt a házigazda, Duda duplázott, Toásó pedig mesterhármasig jutott.

Női Szuperliga, playoff, 8. forduló
FK Csíkszereda – Konstancai Farul 0–0
Temesvári Politehnica – Kolozsvári U Olimpia 1–2
Az állás: 1. Konstanca 43 pont, 2. Kolozsvár 42, 3. Temesvár 38, FK Csíkszereda 34.

Női labdarúgó 2. Liga, 1-es csoport, 15. forduló
Vasas Femina – Estera Tifești 8–0 (3–0). Gólszerzők: Duda (9., 56.), Toásó (41., 44., 90.), Zănoagă (59.), Horváth (65.), Török (71.)